Daha Fazla

Iva Natura!

Ürünler

İletişim

Medya

Hakkında

Şebnem Schaefer

Siyah Yüz Maskesini

denedi: “Mükemmel

bir maske! Bu ürün

cildinizde muhteşem

bir his yaratıyor!"

 

Jennifer Şebnem Schaefer

Blog Fuar Katalog

Anadolu’nun kozmetik bitkilerini, bu bitkilerin güzellik ve şifa anlayışına etkisini ve kozmetik sektöründeki değerini gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayarak düzenlediğimiz Iva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması’nın ödül töreni ve gala gecesi yoğun bir katılım ve büyük coşkuyla gerçekleşti. 29 Kasım 2017’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Prof. Sami Şekeroğlu Sinema ve TV Merkezi salonunda yapılan ödül töreninde Şebnem Schaefer ile Orhan Bozkurt sunuculuk yaptı. Derviş Zaim, Coşkun Aral, Uğur İçbak, Özcan Yüksek, Ferhat Kazancı, Müge Boz, Didem Balçın, Prof. Dr. Hüsnü Can Başer, Günnihal Demir, Oya Ayman ve Tevfik Başer gibi ülkemizin önemli isimlerinden oluşan jüri üyeleri tarafında değerlendirilen filmlerden ‘Yayla' ile Mehmet Öztürk yarışmanın birincilik ödülünü aldı. İikincilik ödülünü ‘Saklı Cennet' ile Çağatay Çelikbaş, üçüncülük ödülünü ise ‘Berceste' ile Anıl Can Uğuz aldı. ‘Lisinia' filmiyle Yiğit Erkol ve ‘Şifacı Ana' filmiyle Durdu Kemal Ulun da mansiyon ödülüne layık görüldü. Jüri özel ödülü ise ‘Mavi Pusula' film ile Evrim İnci'nin oldu.

Türkiye'de ilk defa düzenlenen “Anadolu Bitkileri” temalı kısa film yarışmamızın ödül törenine çevre, kimya ve kozmetik sektörünün önemli isimleri ile magazin dünyasının ünlü isimleri de katıldı.

Iva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması Finali ve Gala Gecesi
Atatürk Üniversitesi’nde Uygulamalı Kozmetik Çalıştayı

Genel Müdürümüz Sayın Levent Kahrıman Atatürk Üniversitesi’nde Eczacılık Fakültesi öğrencilerine uygulamalı kozmetik eğitimi verdi. Öğrenciler organik kozmetik hakkında bilgi edinirken, kendi kremlerini yapmayı da deneyimlediler. Oldukça keyifli geçen eğitim öncesi İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışmasında ödül alan filmlerin de gösterimi yapıldı.

Bursa Sanat Mahal Etkinliği

Bursa Sanat Mahal'de düzenlenen Anneler Günü Etkinliği'ne katılan İva Natura Organik Kozmetik ekibi, geliştirdiği özel ürünler ve anne-bebek ürünleri ile etkinliğe destek verdi. İva Natura Organik Kozmetiğin 2017 yılında ilkini düzenlediği ve kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında hazırladığı "Kısa Film Yarışması" nın jüri ekibinde yer alan Didem Balçın'ın da aynı zamanda işletmecisi olduğu Bursa Sanat Mahal, renkli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Mert Fırat, Pelin Batu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Onur Dilber, Kahraman Özden gibi ünlü yüzlerin katıldığı etkinlikte İva Natura ekibi, organik kozmetik ürünler hakkında katılımcılara bilgilendirmeler yaptı.

Iva Natura “Kendi Organik Kremini Yap!” Etkinlikleri

İva Natura Organik (Laber Organik) Kozmetik firması olarak geçtiğimiz yıldan itibaren çok farklı etkinlikler gerçekleştirdik. “Kendi Organik Kremini Kendin Yap!” etkinliğini takipçilerimizden gelen yoğun istek üzerine bu yıl içinde 3 kez ve farklı illerde düzenleyerek organik kozmetiğe ilgi duyan katılımcılarımızla bir araya geldik. İlk etkinlik İzmir Korino’da, ikincisi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde, üçüncüsü ise İzmir Originn’de gerçekleşmiştir.

 

“Kendi Organik Kremini Kendin Yap Etkinliği” uygulamalı kozmetik eğitimi olup teorik ve uygulamalı modüllerinden oluşmaktadır. Katılımcılar eğitimlerde “Organik kozmetik nedir? Organik krem ve şampuan yapımı, distilasyon, yağ eldesi” gibi konularda eğitim almaktadırlar. Aldıkları teorik bilgiler çerçevesinde her katılımcı kendi organik kozmetik ürününü hazırlamaktadır. Eğitimlere, İva Natura Organik Kozmetik’in marka yüzü Şebnem Schaefer, farklı basın kuruluşlarının yetkilileri ile aromaterapi, sürdürülebilir organik yaşam gibi konularda uzman kişiler konuşmacı olarak katılmışlardır. Eğitim sonunda tüm katılımcılara İva Natura Akademi sertifikaları törenle sunulmuştur.

İva Natura Kaz Dağları Yürüyüşü

İva Natura Organik Kozmetik (Laber Organik Kozmetik) olarak 2017 yılı, Mayıs ayında Kazdağları’na Kozmetik Bitkileri Yürüyüşü düzenlemiş olup 80 kişilik bir katılımcı grubuyla keyifli bir organizasyon gerçekleşmiştir. Kozmetik bitkileri yürüyüşüne ülkemizin farklı illerinden katılımcılar gelerek, Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişen kozmetik bitkilerini ülkemizin önemli rehberleri eşliğinde tanımışlardır. İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman, Doç. Dr. Selami Selvi ve Tıbbi Bitkiler Araştırmacısı Nazım Tanrıkulu rehberliğinde gerçekleştirilen kozmetik bitkileri yürüyüşü, her yıl farklı parkurlarda gerçekleştirilecektir.

“Kozmetik Sektörünün Dünü, Bugünü, Yarını” Semineri

“Kozmetik Sektörünün Dünü, Bugünü, Yarını”nı değerlendirmek üzere İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman, Originn’de ayın konuğu olarak 2017 Şubat ayında, organik kozmetik sektörünü tarihsel süreçleri içinde değerlendirmiştir. Seminere katılanlar, organik kozmetik ürünlerinin üretim süreçleri hakkında detaylı bilgiler edinmişlerdir. Seminerinde, günümüzde son derece sık duyduğumuz bazı kavramlar üzerine de bilgilendirmeler yapılmıştır. İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman; kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde denenmeden üretilmesi, veganlık, %100 organik kozmetik ürün tanımı, organik kozmetik ürünlerin içinde kullanılan bileşenler ve organik kozmetik ürünlerin sertifikasyon süreçleri; glütensiz organik kozmetik kavramı ve kozmetikte inovasyon gibi önemli konularda bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşmıştır.

 İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması Lansmanı İva Natura Organik Kozmetik Doğa Dostu Projeleriyle Dikkat Çekiyor!

İva Natura Organik Kozmetik, Anadolu Kültürü’nü ve bu kültürün kozmetik sektöründeki değerini gelecek kuşaklara aktarmak; doğa dostu tarıma dikkat çekmek, ülkemizin biyolojik çeşitliliğini vurgulamak amacıyla önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi başlattı. Proje kapsamında düzenlenen " Kısa Film Yarışması " 18 yaş üzerinde yerli ve yabancı, amatör veya profesyonel tüm katılımcılara açıktır. Kısa film yarışmasının organizasyon komitesi başkanı ve aynı zamanda İva Natura Organik Kozmetik'in Genel Müdürü Levent Kahrıman ; kısa film yarışmasının ana temalarının Anadolu bitkileri, Anadolu'da şifa anlayışı, efsaneler, öyküler gibi konuları da kapsadığını ifade etti. İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması adı altında ülkemizde ilk defa kozmetik alanında kısa film yarışması düzenlenmiş olup, yarışmanın organizasyon ekibi ve jüri üyeleri 2017 yılının Şubat ayında, İstanbul'da Creatölye'de düzenlenen keyifli bir etkinlikle katılımcılarla buluştu. Ülkemizin önemli isimlerinin jüri olarak yer aldığı yarışmanın lansman gecesinde, yarışma sürecine yönelik görüşler ve yarışma takvimi hakkında bilgiler paylaşıldı.

Iva Natura Organik Kozmetik Etkinliği

28 Ekim Cuma günü

saat 14:30-17:30 arasında

Alsancak Yakın Yaşam’da

Şebnem Schaefer ile Iva Natura Organik Kozmetik ürünleri

hakkında bilgi verildi.

Tüketiciler Anadolu bitkilerini ve esanslarını tanırken,

organik kozmetik ürünlerini deneme şansı buldu.

Yüz Vücut Saç
Your SEO optimized title page contents
Yandex.Metrica