EKOLOJİ İZMİR FUARI
Organik giyimden gıdaya, kozmetik ve temizlik ürünlerine kadar yenilikçi geniş bir ürün yelpazesinin sergilendiği, kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarının katıldığı, çeşitli etkinliklerin yer aldığı Ekoloji İzmir Fuarı’nda yer aldık.
VAN GÖLÜ’nün SUYU, İZMİR’in KEKİĞİ ve ISPARTA’nın GÜL SUYUNU KARIŞTIRIP ÜRETTİLER
İzmirli bir kozmetik firması Isparta’nın gül suyu, İzmir’in kekiği ve Van Gölü’nün suyundan organik bir formülasyonlu bir yüz bakım toniği üretti. Şirketin Genel Müdürü Levent Kahrıman, ’’Geliştirdiğimiz organik yüz bakım toniği cildin kan dolaşımını akti
IVA NATURA : LEADER in ORGANIC BEAUTY EXPORT
Iva Natura Organic Cosmetics which manufacture certified organic cosmetics in Izmir export to 13 countries from England to Kuwait and is also a promising leader in the domestic market.
IVA NATURA DOĞAL GÜZELLİK İHRACATINDA LİDER
İzmir’de sertifikalı organik kozmetik ürünler üreten İva Natura Organik Kozmetik; İngiltere’den, Kuveyt’e kadar 13 ülkeye ihracat yaparken iç piyasada da liderliğe oynuyor.
Derinlemesine Temizlik Organik Siyah Maske
Organik ve Sağlıklı Ürünler sektörünün uluslararası planlanan tek sektörel uzmanlık fuarı olma özelliğini taşıyan EXPONATURA 2015’de 7 farklı ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı yer aldı.
VAN GÖLÜ’nden İZMİR’e ORGANİK YOL!
İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman, “Van Gölü’nün mineral kaynak suları ile gül ve kekik özsularını modern teknoloji ile birleştirerek yeni bir “ yüz bakım toniği” geliştirdik
KADINLARIMIZ KENDİ KOZMETİĞİNİ ÜRETECEK
Kadın, kozmetik ve güzellik adeta birbirinden ayrı düşünülemeyen kavramlar. Kozmetiğin tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar. Son yıllarda, doğal hayata ve doğal ürünlere dönüş, artık kozmetik üretimine de yansıdı.
’’ANADOLU BİTKİLERİ’’ YARIŞIYOR!
Birincisi düzenlenecek olan ‘’İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması’’, kozmetikte kullanılan Anadolu bitkilerinin tanıtımını, bu bitkilerle ilgili sanatsal çalışmaların ortaya çıkarılmasını ve bu yolla farkındalık yaratmayı amaçlıyor.
Van Gölü Suyu Kozmetikte Kullanıldı
İZMİR merkezli bir kozmetik firması, Isparta’nın gül suyu, İzmir’in kekiği ve Van Gölü suyundan organik bir formülasyonla yüz bakım toniği üretti.
Organik Kozmetik Fuarının Ardından
Ağırlıklı olarak Almanya, Fransa firmalarının yer aldığı fuarda, ülkemizi temsil eden 3 firmadan biri olarak ürünlerimizi potansiyel alıcılara anlatma ve Anadolu Bitkileri’nin kozmetik sektöründeki potansiyelini aktarma fırsatı yakaladık.
BeautyWorldME Kozmetik Fuarının Gösterdikleri
Bu yıl Beauty World Middle East fuarında 1700 civarında firma, katılımcı olarak yer aldı. Ülkemizden de 100’ü aşkın üretici firma ürünlerini sergileme şansı yakaladı.
Sürdürülebilir Kozmetik Ne Demektir?
Sürdürülebilirlik, “gelecek kuşakların kendi ihtiyaçlarını karşılama gücünü tehlikeye atmadan günümüz kuşağının ihtiyaçlarının karşılanmasıdır” (Brundtland).
Organik Kozmetik Nedir? Ne değildir ?
Kozmetik ürünlerin tarihi çok eskilere dayanır. Bilenen ilk kozmetikler doğada bulunan madenler, yağlar, esansiyel yağlar gibi ürünlerdir.
E-Bülten